{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

4 sposoby na detoksykację skóry

4 sposoby na detoksykację skóry

Toksyny są wszędzie i nie sposób się przed nimi ustrzec. Na szczęście można je usuwać i utrzymać skórę oraz całe ciało w dobrej kondycji. Sposobów na detoksykację jest kilka – oczyszczająca dieta, kosmetyki Farmona Professional, detoksykujące kąpiele i przyjmowanie witaminy C.

1. Oczyszczająca dieta dla skóry

Jeżeli chodzi o dietę, to odkładaniu toksyn sprzyja najbardziej wysoko przetworzone jedzenie. Wszystkie gotowe produkty, a także pestycydy zawarte w owocach i warzywa przyczyniają się do pogorszenia stanu skóry. Jeżeli chcesz oczyścić organizm z toksyn, to zastosuj tygodniową dietę opartą wyłącznie na ekologicznych warzywach i owocach oraz wodzie lub zielonej herbacie. Jedz chude, białe mięso i unikaj słodyczy oraz alkoholu.

3. Dotleniająco-detoksykująca kuracja Farmona Professional

Drugi krok to zastosowanie dotleniająco-detoksykującego koncentratu i aktywatora Farmona Professional. Kosmetyki te mają w składzie m.in. ekstrakt z aloesu, niacinamid, pantenol i Oxygen Booster. Pomagają skórze się oczyszczać i sprawiają, że odzyskuje ona młodzieńczy blask.

3. Oczyszczające kąpiele

Kąpiel może stać się nie tylko przyjemnym rytuałem, ale i sposobem na to, czy dogłębnie oczyścić skórę z toksyn. Najlepsze efekty da kąpiel w soli morskiej wzbogaconej o minerały z Morza Martwego, rozmaryn i jałowiec. Pamiętaj tylko, że temperatura wody powinna wynosić 38-40 stopni Celsjusza.

4. Zbawienne przyjmowanie witaminy C

Przyjmowanie odpowiednich dawek witaminy C oczyszcza organizm z toksyn, w tym z metali ciężkich. Pamiętaj o odpowiedniej podaży tej witaminy szczególnie wtedy, kiedy palisz papierosy, żyjesz w zanieczyszczonym otoczeniu i obserwujesz pierwsze oznaki starzenia się. Duże ilości witaminy C znajdziesz w owocach dzikiej róży, natce pietruszki i aceroli, ale możesz też suplementować się gotowymi preparatami.

Idealna kuracja detoksykująca dla skóry to połączenie właściwej diety, oczyszczających kąpieli, oraz wspomaganie oczyszczania kosmetykami Farmona Professional. Jeżeli stosujesz te kroki sumiennie, to pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach.