{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

5 sposobów pielęgnacji włosów przesuszonych

5 sposobów pielęgnacji włosów przesuszonych

Suche włosy to prawdziwe utrapienie. Nie można ich ułożyć, odstają na wszystkie strony i wyglądają niezdrowo. Suchość włosów nie zawsze jest związana z ich dużym zniszczeniem. Suche mogą być nawet stosunkowo zdrowe włosy. Po prostu nieodpowiednia pielęgnacja doprowadziła do utraty wody. Co w takiej sytuacji zrobić? Wypróbuj profesjonalne kosmetyki fryzjerskie Senscience i dołącz do pielęgnacji domowe metody.

Jeżeli stan „odwodnienia” włosów będzie się utrzymywał przez dłuższy czas, doprowadzi to do znacznego osłabienia kosmyków. Stąd natomiast już tylko krok do rozdwajania i łamliwości.

Sposób I – kosmetyki nawilżające

Włosy mogą być suche z natury lub przez zbyt dużą ilość protein w pielęgnacji. Proteiny doprowadzają do puszenia się włosów i znacząco zwiększają ich objętość. Przeproteinowane włosy wyglądają niczym miotła. Zastosowanie kosmetyków Senscience pozwoli Ci się rozprawić z tym problemem. Nawilżający szampon, odżywka i maska zdyscyplinują włosy i ukoją skórę głowy.

Sposób II – domowej roboty maseczki

Nie masz pod ręką profesjonalnego kosmetyku? Wypróbuj miód i aloes. Łyżeczkę miodu bądź soku aloesowego dodaj do zwykłej odżywki lub maski i pozostaw na głowie przez około pół godziny. Później dokładnie wypłucz i rozczesz włosy.

Sposób III – kwas hialuronowy

Żele z kwasem hialuronowym w stężeniu od 1 do 3% są idealnym sposobem na poprawienie nawilżenia włosów. Wystarczy, że dodasz kilka kropel żelu do szamponu lub wetrzesz go w umyte, wilgotne włosy.

Sposób IV – związywanie włosów

Suchym włosom nie służą ani upały, ani też suche, gorące powietrze w domu. Dlatego też w takich sytuacjach staraj się związywać swoje włosy. Noszenie ich rozpuszczonych będzie powodowało, wysychanie „na wiór”. Jeżeli zwiążesz je w koczek ślimaczek, stracą nieco mniej wody, a przede wszystkim ich spuszenie nie będzie takie widoczne.

Sposób V – odstawienie stylizacji na gorąco

Wysoka temperatura to wróg suchych włosów. Zastąp prostownicę keratynowym prostowaniem, a zamiast suszyć suszarką, pozwól im wyschnąć samodzielnie. Odstaw też lokówkę lub termoloki i przekonaj się do wałków.

Stosując pielęgnację kosmetykami fryzjerskimi Senscience i wspomagając ją powyższymi trikami, uda Ci się ograniczyć suchość włosów. Systematyczna pielęgnacja może nawet całkowicie wyeliminować ten problem.