{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Błędy podczas farbowania włosów. Tego nigdy nie rób!

Błędy podczas farbowania włosów. Tego nigdy nie rób!

Farbowanie włosów w domu kusi, bo nie dość, że oszczędzasz pieniądze, to jeszcze uczysz się czegoś nowego. Niestety niesie też za sobą niebezpieczeństwo wykonania jakiegoś błędu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czego unikać i co zrobić w razie wpadki.

1. Próba uczuleniowa – bez tego ani rusz

Zanim nałożysz farbę na włosy, wykonaj próbę uczuleniową zarówno środka koloryzującego, jak i utleniacza. Jeżeli w ciągu 24 godzin nie pojawi się zaczerwienienie, swędzenie lub wysypka, to możesz farbować włosy. Brak próby uczuleniowej często kończy się alergią i może mieć przykre konsekwencje.

2. Nie farbuj świeżo umytych włosów

Włosy pokrywane farbą powinny być lekko przetłuszczone. Warstwa sebum chroni zarówno łodygi włosów, jak i skórę głowy. Nie ma żadnego wpływu na działanie środka koloryzującego, ale za to minimalizuje ryzyko podrażnień. Jeżeli chcesz ufarbować włosy dokładnie, wykorzystaj kosmetyki marki Dennis Bernard – korektor koloru lub krople ułatwiające pokrycie siwych włosów.

3. Unikaj kontaktu farby ze skórą głowy

Trudno jest ufarbować włosy aż po skórę głowy, jednocześnie nie brudząc jej w farbie. Mimo to musisz do tego dążyć. Nic się nie stanie, jeżeli trochę farby znajdzie się na skalpie, ale uważaj, by nie smarować jej farbą całej. Nigdy nie będzie służyć to skórze. Możesz nabawić się bardzo silnego podrażnienia, a nawet doprowadzić do wypadania włosów.

4. Nie farbuj całych włosów, gdy chcesz pokryć tylko odrosty

Jeżeli farbujesz odrosty, to nie nakładaj środka koloryzującego na całe włosy. Przyjmując, że odrosty farbuje się średnio co 6 tygodni, to ilość nałożeń farby na długość włosów będzie wynosiła w takim przypadku aż 9 w roku, a to dla nich stosunkowo za dużo.

5. Nie zmieniaj procedury farbowania

Nie skracaj ani nie przedłużaj czasu farbowania podanego na opakowaniu. Nigdy też nie mieszaj farb od innych producentów i nie przechowuj ich otwartych przez dłuższy czas. No, chyba że chcesz skończyć z zielonymi lub fioletowymi włosami albo w ogóle je stracić.

6. Nie owijaj włosów folią

Przekonanie o konieczności podgrzewania farbowanych włosów jest zbędne. Wręcz przeciwnie, musisz zwracać uwagę, czy włosy się nie „grzeją”. Jeśli Twoje kosmyki reagują na farby wydzielaniem ciepła, to zastosuj przyspieszacz koloru Dennis Bernard i skróć czas farbowania. Efekt będzie taki, jakby farbowanie przebiegało w normalnym trybie.