{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Co najbardziej niszczy włosy? Przegląd włosowych wrogów

Co najbardziej niszczy włosy? Przegląd włosowych wrogów

Nie uwierzysz, jak wiele jest czynników, które niszczą włosy. Stykasz się z nimi przez cały czas, a o części możesz nawet nie mieć pojęcia. Czas skończyć z tą niewiedzą i poznać największych włosowych wrogów. Przeczytaj i dowiedz się, co niszczy włosy. Łatwiej będzie Ci wtedy świadomie planować pielęgnację.

1. Wysoka temperatura

Suszarka, prostownica, lokówka, termoloki – te gadżety nadają fryzurze kształt, ale niemiłosiernie niszczą włosy. Codziennie suszenie gorącym nawiewem lub prostowanie sprawia, że włosy stają się matowe, sztywne i szybko się kruszą i rozdwajają. Jeżeli nie możesz zrezygnować ze stylizacji wysoką temperaturą, to stosuj kosmetyki Kerapro K5, które odbudują pojawiające się zniszczenia.

2. Kosmetyki z alkoholem

Lakier do włosów, pianka, a nawet wcierka do skory głowy, powodują, że włosy stają się suche i mocno zniszczone. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście na bezalkoholowe kosmetyki naturalne lub profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Im mniej alkoholu, tym w lepszym stanie będą Twoje włosy.

3. Zabiegi fryzjerskie

Ten punkt jest chyba zrozumiały dla wszystkich. Każde prostowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja, naruszają strukturę włosów i przyczyniają się do zniszczeń. Dlatego bezpośrednio po zabiegu fryzjerskim dobrze jest zastosować rekonstruktor lub maskę keratynową Kerapro.

4. Czynniki atmosferyczne

Tutaj musimy wymienić przede wszystkim wiatr, mróz i słońce. Na wietrznej pogodzie Twoje włosy się plączą, a ich rozczesywanie powoduje łamanie, a nawet wyrywanie włosów. Słońce natomiast wysusza i w pewnym stopniu też odbarwia włosy. Jeśli chcesz uniknąć tych zniszczeń, to miej w pogotowiu czapkę, kapelusz i produkt ochronny w sprayu.

5. Nieprawidłowe mycie i czesanie

Ile włosów jesteś sobie w stanie wyrwać podczas czesania? U niektórych kobiet cała szczotka pokryta jest włosami. Podobne ubytki obserwuje się podczas mycia. Najlepiej byłoby rozczesać delikatnie włosy przed myciem i oczyścić je szamponem, który nie powoduje plątania (jeżeli to możliwe bez SLS i SLES). Następnie delikatnie odcisnąć w miękki ręcznik frotte lub nawet bawełnianą koszulkę tak, jak robią to włosomaniaczki.

Chcesz odbudować włosy? Zdecyduj się na keratynowe prostowanie Kerapor 5 lub zabieg Olaplex. Inaczej zniszczone włosy będą się nadawały tylko do ścięcia.