{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Jak dbać o suche i zniszczone włosy?

Jak dbać o suche i zniszczone włosy?

Problem suchych włosów dotyka najczęściej posiadaczek dłuższych fryzur. Im włosy są dłuższe, tym bardziej się niszczą. Każdy kolejny centymetr teoretycznie dodaje urody, ale w praktyce potęguje frustrację. Co robić z suchymi włosami? Jak je pielęgnować, by wyglądały atrakcyjnie i nie sprawiały problemów? Ekspert Fryzjerskie.com opracował skuteczny plan działania.

1. Ścięcie zniszczonych partii

Musimy powiedzieć sobie wprost – mocno zniszczonych końcówek włosów właściwie nie da się całkowicie zregenerować. Można się starać poprawić ich stan, ale da to krótkotrwały efekt. Dlatego najbardziej zniszczone partie musisz po prostu ściąć. Inaczej będziesz marnować produkty pielęgnacyjne. Owszem, profesjonalne kosmetyki fryzjerskie Selective professional lub inne są w stanie wiele zdziałać, ale nie skleją rozdwojonych końcówek ani nie zregenerują spalonych włosów.

2. Rekonstrukcja mostków dwusiarczkowych

Te pasma, które pozostaną, można z powodzeniem potraktować kosmetykami na bazie keratyny. Dzięki tej substancji odbudowane zostaną mostki dwusiarczkowe, a włosy się wygładzą i będą zdrowsze. Do codziennej pielęgnacji możesz włączyć też balsam keratynowy lub odżywkę Selective z keratyną.

3. Natłuszczanie włosów

Włosy suche potrzebują natłuszczenia i najlepiej będzie stosować do tego celu naturalne oleje. Przy włosach zniszczonych i wysuszonych idealnie sprawdzi się olej lniany, arganowy lub makadamia. Możesz go nakładać na końcówki olej w ilości dosłownie kilku kropel lub mieszać go z szamponem czy odżywką. Dzięki olejom włosy zyskają elastyczność i nie będą się tak bardzo łamać.

4. Nawilżanie włosów

Nawilżanie kosmyków jest elementem, o którym nigdy nie możesz zapominać. Włosy pozbawione ochronnej otoczki i zewnętrznej keratyny po prostu oddają wodę do otoczenia. Możesz ją zatrzymać za pomocą masek lub odżywek nawilżających (np. z gliceryną), a także wykorzystywać do pielęgnacji kwas hialuronowy w stężeniu od 1 do 3%.

5. Ochrona przed zniszczeniami

Ostatni krok to ochrona włosów. Jeżeli zrobiłaś tyle, by je odżywić i nawilżyć, teraz pasowałoby zatrzymać ten efekt jak najdłużej. Unikaj długich kąpieli w słonej lub chlorowanej wodzie. Na mrozie noś czapkę, a na słońcu kapelusz. W ekstremalnych warunkach zastosuj krem Selective chroniący przed wysoką temperaturą.