{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Jak malować rzęsy, by osiągnąć spektakularny efekt?

Jak malować rzęsy, by osiągnąć spektakularny efekt?

Jak osiągnąć efekt spektakularnych rzęs i przykuwać spojrzenia wszystkich wokoło? Wbrew pozorom wcale nie musisz przedłużać rzęs ani przyklejać tych na pasku. Równie dobry rezultat osiągniesz przez umiejętny makijaż. Wykorzystaj tusz Magnetic Lash i kilka prostych trików, a nikt nie oprze się Twoim oczom.

Dlaczego makijaż, a nie sztuczne rzęsy?

Przedłużane rzęsy są teraz bardzo modne, ale niestety nie każdy może je nosić. U części kobiet powodują one kontaktowe zapalenie spojówek lub mocne podrażnienia. Przyklejone rzęsy w pewnym sensie osłabiają też naturalne włoski i mogą się zaginać, wchodząc do oczu. Makijaż możesz natomiast wykonywać w dowolny sposób i codziennie inaczej „formować” swoje rzęsy. Oczywiście ma on kilka minusów, takich jak rozmazywanie czy konieczność poświęcenia czasu, ale w niektórych przypadkach inne rozwiązania po prostu nie chodzą w grę. Jeśli nie możesz nosić sztucznych rzęs, przeczytaj, jak wyczarować taki efekt z tuszem Magnetic Lash.

Teatralne rzęsy krok po kroku

1. Na samym początku wykonaj dokładny demakijaż. Usuń pozostałości kosmetyków i sebum. Następnie pozwól rzęsom przez chwilę przeschnąć.

2. Wybierz tusz pogrubiający albo pogrubiająco-wydłużająco-podkręcający. Taki 3 w 1 pozwoli Ci na uzyskanie jeszcze mocniejszego efektu. Pamiętaj tylko, by nie stosować tuszu po terminie ważności ani wtedy, kiedy zrobi się bardzo gęsty.

3. Zacznij od wytuszowania dolnych rzęs. Przesuwaj szczoteczkę od ich nasady ku końcom i jednocześnie na boki. Taki ruch pozwoli Ci uniknąć efektu grudek na rzęsach.

4. Następnie przeczesz szczoteczką górne rzęsy i nałóż tusz podobnym ruchem, ale tylko u nasady górnych rzęs.

5. Po chwilowym przeschnięciu podkręć rzęsy zalotką i nałóż tusz Magnetic Lash na końce rzęs.

6. Mokre jeszcze rzęsy oprósz delikatnie pudrem bambusowym lub ryżowym i wytuszuj ponownie.

7. Dla spotęgowania efektu gęstości można zaznaczyć powiekę czarną kredką. Linia powinna być bardzo cienka i precyzyjna. Wykonaj ją tylko u nasady górnych rzęs. Zrobienie kreski na linii wodnej mogłoby doprowadzić do optycznego zmniejszenia oka.