{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Jak wzmocnić włosy bez życia?

Jak wzmocnić włosy bez życia?

Kosmyki wiszą smętnie przy twarzy? Nie chcą się układać i mimo pielęgnacji wyglądają coraz gorzej? Dowiedz się, jak wzmocnić włosy pozbawione życia i wyglądaj pięknie. Głównymi winowajcami złego stanu włosów są: brak keratyny, przesuszenie i zbyt małe natłuszczenie. Włosy wzmocnią wtedy maski nawilżające, keratynowe szampony, a także kuracja kosmetykami Seliar z olejem arganowym.

Po pierwsze: kosmetyki keratynowe i natłuszczające

Keratyna jest niezbędna do utrzymania prawidłowego stanu włosów. Gdy jej brakuje, włosy zaczynają się łamać i rozdwajać. Uszkodzeniu ulegają nie tylko końcówki, ale też wyższe partie. To sprawia, że pojedyncze włoski odstają od głowy i potęgują jeszcze efekt zniszczenia. O ile pielęgnacja domowymi produktami może wizualnie poprawić stan włosów, o tyle nigdy nie uzupełni niedoborów keratyny. Tego mogą dokonać tylko profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które tworzą we włosach nowe mostki dwusiarczkowe.

Drugą grupą kosmetyków, które warto wykorzystać w pielęgnacji włosów, są te o działaniu natłuszczającym (przykładowo Seliar). W produktach tej marki wykorzystano cenny olej arganowy – prawdopodobnie najlepszy olej do włosów.

Pielęgnacja włosów bez życia powinna polegać na stałym uzupełnianiu keratyny i natłuszczaniu włosów. Wtedy efekt jest najlepszy.

Po drugie: nawilżenie

Co drugie mycie należy przeznaczyć na nawilżanie włosów. Do tego celu doskonale sprawdzą się maseczki i odżywki, które zawierają:

  • Glicerynę

  • Miód

  • Aloes

Substancje nawilżające działają najlepiej wtedy, gdy stosowane są w łączonej pielęgnacji razem z emolientami. Jeżeli tylko nawilżasz włosy, to w dłuższej perspektywie i tak nie uda Ci się osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Potrzebne są też substancje natłuszczające (takie jak olej arganowy zawarty w kosmetykach Seliar). Musisz tylko pamiętać o tym, by substancje nawilżające (humektanty) nakładać zawsze na mokre lub chociaż wilgotne włosy.

Połączenie keratyny, humektantów i oleju arganowego postawi na nogi nawet najbardziej zniszczone włosy. Ale zanim zaczniesz taką intensywną pielęgnację, podetnij najbardziej zniszczone partie włosów.