{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Pokonaj cellulit z kosmetykami Farmona Professional

Pokonaj cellulit z kosmetykami Farmona Professional

Cellulit – słowo znienawidzone przez kobiety, ale powracające jak bumerang. Stereotyp głosi, że z cellulitem zmagają się panie przy kości i po 40 roku życia, ale to nie prawda. Pomarańczowa skórka gości nawet na ciałach młodych, wysportowanych kobiet. Sposobem na nią jest dieta, ćwiczenia i odpowiednie kosmetyki. Np. koncentrat antycellulitowy Farmona Professional.

Czym jest cellulit ?

Cellulit to potoczna nazwa lipodystrofii, czyli niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Cellulit pojawia się najczęściej na pośladkach, na udach i na brzuchu. Przypomina skórkę pomarańczy. Skóra po naprężeniu jest widocznie nierównomierna i można wyczuć na niej wgłębienia oraz wzniesienia.

Jak walczyć z cellulitem ?

Pierwszym krokiem do pokonania cellulitu jest aktywność fizyczna. Dobrze dobrane ćwiczenia pozwalają spalać tkankę tłuszczową z newralgicznych miejsc, a tym samym wygładzić skórę. Podobnie działa odpowiednio zbilansowana dieta. Dla wzmocnienia efektu warto zastosować aktywny koncentrat antycellulitowo-wyszczuplający Farmona Professional. Kosmetyk zamknięty jest w szklanych ampułkach i przeznaczony do stosowania podczas mezoterapii mikroigłowej. Mezoterapia może być wykonywana w salonie kosmetycznym przy użyciu specjalnej głowicy lub w domu z zastosowaniem derma rollera.

Mezoterapia mikroigłowa ma na celu pobudzenie skóry do odnowy. Dzięki delikatnemu nakłuwaniu skóra mobilizuje się do działania – napręża, odnawia i oczyszcza. Serum Farmona ma za zadanie pobudzić proces spalania tkanki tłuszczowej oraz uelastycznić i wzmocnić skórę. Zabieg z wykorzystaniem derma rollera oraz kuracji antycellulitowo-wyszczuplającej daje optymalne i trwałe efekty.

Cellulitu z pewnością nie da się usunąć w tydzień. Tworzy się on często latami, a do usunięcia bądź znacznego zredukowania potrzebne jest przynajmniej kilka tygodni. Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki, to postępuj według poniższego schematu:

  • Ćwicz minimum 3 razy w tygodniu po 40 minut.

  • Ogranicz spożycie cukrów prostych i tłuszczów zwierzęcych.

  • Pij zieloną herbatę i wodę mineralną (pomogą redukować cellulit wodny).

  • Masuj ciało pod prysznicem szorstką gąbką lub specjalnym masażerem.

  • Stosuj naprzemienne zimne i gorące prysznice.