{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Reanimacja włosów po prostownicy – jakie kosmetyki?

Reanimacja włosów po prostownicy – jakie kosmetyki?

Natura nie zawsze jest sprawiedliwa. Daje kręcone włosy tym, którzy chcą mieć proste i na odwrót. Jeżeli i Ty prostujesz lub prostowałaś włosy i chcesz je teraz odbudować, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy w nim skuteczne sposoby na to, by poprawić stan włosów zniszczonych prostownicą. Do regeneracji wykorzystasz profesjonalne kosmetyki fryzjerskie (np. Macadamia Pro Oil), a także domowe sposoby.

Kosmetyki do włosów zniszczonych prostowaniem

Włosy zniszczone prostownicą mają przede wszystkim duże ubytki keratyny i są mocno przesuszone. Remedium na te problemy jest odżywienie ich przy użyciu naturalnych olejków, np. oleju makadamia zawartego w kosmetykach Macadamia Pro Oil. Olej można nakładać przed myciem, a także po umyciu i wysuszeniu włosów. W najbardziej przesuszone partie włosów wcieraj po prostu kilka kropel czystego olejku i pozostaw go do wchłonięcia. Możesz też potraktować włosy nawilżającą mgiełką.

Co jakiś czas warto przeprowadzić też regenerujący zabieg przy użyciu kosmetyków z płynną keratyną.

Domowe sposoby na włosy zniszczone prostowaniem

Włosy warto też wspomagać domowymi sposobami – maseczką z żółtka i oleju rycynowego, a także miodem dodawanym do odżywek i masek. Jednak najlepsze efekty da unikanie zniszczeń i to akurat jest bardzo proste.

  • Jeżeli naprawdę musisz prostować włosy, kup profesjonalną prostownicę, która nie będzie ich niszczyć. Najlepiej taki model, który posiada ceramiczną, bezpieczną dla włosów powłokę, a także regulację temperatury.

  • Śpij w związanych włosach. Nie będą się ocierać o poduszkę i kruszyć. W wietrzny lub mroźny dzień związuj włosy, lub wkładaj je pod czapkę tak, by nie były narażone na kaprysy pogody.

  • Czesz swoje włosy tak delikatnie, jak tylko jest to możliwe. Szczególnie wtedy, gdy są mokre i bardziej podatne na uszkodzenia. Używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach i nigdy nie ciągnij włosów.

Włosy pielęgnowane kosmetykami Macadamia Pro Oil i chronione przed zniszczeniami będą wyglądać znacznie lepiej.