{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Włosy bez objętości – jak je pielęgnować?

Włosy bez objętości – jak je pielęgnować?

Twoje włosy wiszą smętnie już kilka godzin po myciu? Zamiast burzy loków masz garstkę cienkich, a nawet przetłuszczonych kosmyków? Ten włosowy problem da się bardzo łatwo rozwiązać. Włosy bez objętości można wspomóc. Istnieje szereg domowych i profesjonalnych sposobów na to, byś miała więcej na głowie. Włosów oczywiście.

Kosmetyki zwiększające objętość włosów

Paleta produktów, które mają zwiększać objętość, jest imponująca. Jednymi z najlepszych są, chociażby spray i proszek zwiększający objętość włosów od marki Label.m. Spray delikatnie unosi włosy i zabezpiecza je przed niszczącymi czynnikami. Proszek natomiast intensywnie „odbija” włosy od nasady sprawiając wrażenie, że jest ich więcej. Produkty Label m zwiększające objętość mogą być stosowane bezpośrednio po myciu lub drugiego dnia, gdy włosy tracą powoli świeżość.

Kolejnym wartym uwagi kosmetykiem jest suchy szampon. Suche szampony to prawdziwe wybawienie w awaryjnych sytuacjach. Doskonale sprawdzają się na wyjazdach, po treningu lub wtedy, gdy po prostu nie masz czasu umyć włosów. Wystarczy tylko, że spryskasz szamponem włosy u nasady, odczekasz minutę, a później go wyczeszesz. Włosy automatycznie zyskają większą objętość. W sprzedażny jest wiele rodzajów suchych szamponów do każdego rodzaju włosów. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za opakowanie.

Domowe sposoby na większą objętość włosów

Nie masz pod ręką profesjonalnego produkty, a włosy wołają o objętość? Na to też są sposoby:

  • Dla blondynek – posyp włosy delikatnym pudrem dla dzieci lub mąką ziemniaczaną. Po kilku minutach pochyl głowę w dół i wyczesz proszek.

  • Dla brunetek i szatynek – zastosuj kakao, które nie zostawi na Twoich włosach widocznych śladów. Posyp nim włosy u nasady i wyczesz.

Doskonałym sposobem na większą objętość jest też puder ryżowy i suszenie włosów głową w dół lub na okrągłej szczotce. Te sposoby możesz zastosować jednak tylko w domu, a w „terenie” najlepiej sprawdzi się któryś z produktów Labelm. Pamiętaj też o tym, że włosy pozbawione objętości nie lubią ciężkich i treściwych masek.