{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Jak nadać włosom połysk?

Jak nadać włosom połysk?

Za połysk włosów odpowiada nie tylko ich kondycja, ale też uwarunkowania genetyczne. Panuje przekonanie, że włosy bez połysku to włosy zniszczone, ale nie zawsze tak jest. Twoje włosy mogą być zdrowe, ale z natury po prostu wysokoporowate i przez to światło nie będzie się od nich odbijało. Na szczęście i na to jest sposób. Pomogą kosmetyki Lisap i kilka domowych trików.

Kosmetyki nadające połysk włosom

Żeby włosy błyszczały, ich powierzchnia musi być tak gładka, jak to tylko możliwe. Zazwyczaj efekt błyszczenia osiąga się wtedy, kiedy włosy są odbudowane, a ich łuski ściśle do siebie przylegają. W sytuacji, kiedy tak nie jest, trzeba poprawić kondycję pasm. Idealnie sprawdzi się tutaj szampon wygładzający Lisap, który pomoże zamknąć łuski włosów i sprawi, że staną się one jedną, gładką taflą. Dodatkowe użycie maseczki keratynowej wypełni ubytki i spowoduje, że światło zacznie się obijać od włosów.

Jeżeli prostowałaś kiedyś włosy, to wiesz, że zabieg ten dobrze wpływa na zwiększenie połysku, ale trzeba wykonywać go z głową. W dłuższej perspektywie czasu prostowanie bez zabezpieczeń przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. Włosy stają się suche i bardziej zniszczone, a połysku praktycznie nie ma. Jeżeli więc chcesz prostować bez uszczerbku na włosach, to zastosuj keratynowy fluid do prostowania Lisap. Otoczy on włosy szczelną warstwą i dodatkowo je nabłyszczy.

Triki na większy połysk włosów

  • Płukanka octowa – jeżeli chcesz, żeby Twoje włosy błyszczały jak milion dolarów, wykorzystaj do ostatniego płukania ocet jabłkowy. Wlej kilka łyżek octu jabłkowego do miski z wodą i powoli, dokładnie polewaj włosy.

  • Do ostatniego płukania stosuj tylko zimną wodą. Zamyka ona łuski, w przeciwieństwie do gorącej, która powoduje ich otwieranie i „kradnie” nam połysk.

  • Po wysuszeniu włosów wetrzyj w dolne partie minimalną ilość oleju (arganowego lub makadamia i dosłownie 2-3 krople) lub spryskaj je olejkiem w sprayu Lisap. Olejek otoczy włosy błyszczącą warstwą, ale jednocześnie w tej ilości nie przyczyni się do zbytniego przetłuszczenia pasm.