{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Kosmetyki z keratyną – jak działają i dlaczego warto ją stosować?

Chcesz mieć włosy jak z reklamy, ale nie masz czasu na częste chodzenie do fryzjera? W domu możesz pielęgnować włosy tak samo efektywnie, jak w salonie. Wszystko zależy tylko od kosmetyków, jakie zastosujesz. Z keratynowymi kosmetykami Ki-Power zmianę zobaczysz już po pierwszym zastosowaniu. Dowiedz się, czym jest keratyna i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić.

Keratyna – co to jest?

Keratyna jest białkiem budulcowym włosów, skóry i paznokci. Kora włosa jest zbudowana przede wszystkim z keratyny a jej ilość i jakość warunkuje stan włosów. Keratyna występuje w postaci włókien, które połączone są mostkami dwusiarczkowymi. Dzięki niej kosmyki są lśniące i gładkie, a łuski domknięte. Brak keratyny objawia się zbytnim rozchyleniem łusek włosów i rozdwajaniem końcówek. Jeśli chcesz mieć ładne włosy, dbaj o podaż keratyny.

Dlaczego włosy tracą keratynę?

Zniszczenie mostków dwusiarczkowych jest bardzo proste. Wystarczą do tego agresywne zabiegi fryzjerskie, nieodpowiednia pielęgnacja i wysoka temperatura. Prostownica, suszarka, lokówka – te urządzenia nadają Twojej fryzurze kształt, ale niszczą włosy. Długotrwałe działanie wysokich temperatur i substancji chemicznych sprawia, że stan włosów systematycznie się pogarsza. Któregoś dnia budzisz się i pytasz sama siebie:

- Co się stało? Dlaczego mam tak zniszczone włosy?

Powodem jest zbyt mała ilość keratyny. Trzeba jej czym prędzej dostarczyć, by zahamować proces dalszej degradacji włosów. Zastosowanie kosmetyków KiPower lub keratynowe prostowanie zdziałają w tym przypadku więcej niż całe litry odżywek i masek.

Jak dostarczyć włosom keratyny?

Możesz pójść dwiema drogami: tańszą i droższą, ale uwierz, że obie dają praktycznie takie same efekty.

  • Keratynowy zabieg w salonie – płacisz nawet kilkaset złotych i raczej nie masz wpływu na to, jakie kosmetyki będą zastosowane. Musisz się umówić, dojechać do fryzjera i czekać na swoją kolej.

  • Keratynowy zabieg w domu – do wykonania zabiegu możesz użyć kosmetyków Ki-Power lub Kerapro K5. Koszt jednego zabiegu wyniesie zaledwie kilkanaście/kilkadziesiąt złotych (w zależności od długości Twoich włosów). Zabieg wykonujesz, kiedy chcesz. Działanie dodatkowo możesz wzmocnić produktami do stylizacji marki Selective i wyglądasz jak gwiazda.