{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Prostowanie włosów bez zniszczeń – jak to robić?

Prostowanie włosów bez zniszczeń – jak to robić?

Prostujesz włosy, ale nie chcesz ich niszczyć? Wysoka temperatura nigdy nie sprzyja naszym kosmykom i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Na szczęście jest kilka trików, które pozwolą wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć jej wpływ. Najważniejsza będzie właściwa technika prostowania i odpowiednie narzędzie np. Wahl – prostownica tej firmy nie ma sobie równych.

Czym prostować włosy, żeby ich nie niszczyć?

Choćbyś stanęła na rzęsach i była maksymalnie delikatna, to z marnej jakości prostownicą i tak zniszczysz włosy. Dobra prostownica to podstawa. Zanim kupisz to urządzenie, sprawdź, czy posiada regulację temperatury oraz płytki wykonane z materiału, który nie będzie ciągnął włosów. Najlepsze są płytki teflonowe, tytanowe i ceramiczne. Te ostatnie zastosowano w urządzeniach Wahl. Prostownica Wahl delikatnie sunie po włosach i gwarantuje ich maksymalne wygładzenie.

Idealna prostownica powinna być też antystatyczna, mieć zaokrąglone płytki oraz posiadać długi kabel zamontowany na obrotowej głowicy.

Jak prostować włosy, żeby ich nie niszczyć?

Pierwsze przykazanie prostowania mówi: nigdy nie prostuj mokrych włosów. Pasma podczas prostowania nie powinny być nawet wilgotne, bo możesz je spalić. Przed prostowaniem upewnij się, że Twoje włosy są całkowicie suche.

Z prostowaniem nie wolno też przesadzać. Musisz mieć na uwadze to, że włosy są dynamicznym tworem i trudno od nich wymagać, by były proste jak drut. Jeżeli będziesz je prostować nawet kilka razy dziennie, to na pewno nie będą zdrowe. Choćbyś używała najlepszej prostownicy, będą się niszczyć.

Jeżeli chcesz ograniczyć zniszczenia, zabezpieczaj włosy przed prostowaniem profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi. Produkty przeznaczone do prostowania pokrywają włosy delikatną warstewką zabezpieczającą i ograniczają odparowywanie z nich wody. Kosmetyki termoochronne są w stanie czasami całkowicie wyeliminować zniszczenia.

Prostuj cienkie i dokładnie rozczesane pasma włosów. Unikaj szarpania i nie przejeżdżaj prostownicą po jednym paśmie więcej niż 3-5 razy.

Szukasz prostownicy, która da spektakularny efekt i ochroni włosy? Wypróbuj Wahl. Prostownica tej firmy to połączenie prostoty użytkowania i doskonałych rezultatów.