{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Olej arganowy na włosy – jak stosować?

Pomyśl na chwilę o włosach kobiet wschodu. Przypomnij sobie Bollywoodzkie filmy i zauważ, jaki blask bije od kosmyków kobiet z krajów orientalnych. Myślisz, że to tylko geny? Nieprawda. Uwarunkowania genetyczne są ważne, ale kobiety wschodu stosują też bardzo przemyślaną pielęgnację. Kładą na włosy… olej! Ta metoda daje rewelacyjne efekty i głęboko odżywia włosy. Z kosmetykami arganowymi Seliar Twoje włosy zyskają blask i gładkość.

Jak olej arganowy działa na włosy?

Złoto Maroka – tak nazywany jest olej arganowy. Nazwa to powinna Ci wiele powiedzieć. Coś, co określa się mianem złota, musi być doskonałe. Olej arganowy wytłacza się z owoców arganii żelaznej. Cechuje się on dużą zawartością witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wytwarzany jest w wersji spożywczej i kosmetycznej, ale nas interesuje ta druga. Kosmetyczny olej arganowy ogranicza puszenie się włosów i natłuszcza je. Intensywnie nabłyszcza, przez co włosy wyglądają na zdrowe i silne. Stosowany na skórę głowy uelastycznia naskórek i pomaga wyeliminować łupież.

Kosmetyki z olejem arganowym – jakie i jak stosować?

Potrzebujesz „salonowego efektu”, ale chcesz pielęgnować włosy w domu? Najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki Seliar. Gama tych produktów składa się z maski, czystego oleju arganowego, szamponu i ampułek.

  • Olejek możesz zastosować bezpośrednio na suche włosy przed myciem na jedną godzinę. Głowę należy owinąć folią lub założyć czepek i podgrzewać dla uzyskania lepszego efektu.

  • Czysty olej możesz też dodać do dowolnej odżywki lub maseczki (wystarczy kilka kropli).

  • Olej Seliar nadaje się też doskonale do zabezpieczania suchych końcówek włosów (wcierasz w nie kilka kropelek).

Kosmetyki z olejem arganowym mogą obciążać włosy, dlatego stosuj je rozsądnie. Wystarczy niewielka ilość maski czy oleju. Jeżeli przesadzisz, włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

Olej arganowy polecany jest przede wszystkim posiadaczkom suchych i zniszczonych włosów. Im większa porowatość, tym lepszy efekt zauważysz. Nie oznacza to jednak, że zdrowe włosy nie mogą być traktowane Złotem Maroka. Wręcz przeciwnie – profilaktyka to klucz do pięknej i zdrowej fryzury.