{literal} {\literal} {literal} {\literal}
Moje konto Moje konto

Zastosowanie oleju arganowego na włosy

Zastosowanie oleju arganowego na włosy

Olej arganowy zwany inaczej płynnym złotem Maroka to jeden z najlepszych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jego zalety doceniono już tysiące lat temu. Odżywia, zmiękcza, natłuszcza i nawilża włosy. Pomaga nie tylko kosmykom, ale i skórze głowy, a co najlepsze można go zastosować w bardzo prosty sposób. Pomogą Ci w tym kosmetyki Seliar.

Olej arganowy na włosy – najlepsze sposoby

1. Dodawanie czystego olejku do odżywek i maseczek

Maseczki i odżywki działają na włosy najlepiej, jeżeli w ich składzie jest odpowiednia ilość protein i związków lipidowych, czyli białek i tłuszczów. Jeśli masz w domu odżywkę, która jest za lekka lub wręcz powoduje tzw. „przeproteinowanie” Twoich włosów (mocne spuszenie i suchość), to nie wyrzucaj jej. Dodaj do porcji kosmetyki kilka kropli oleju arganowego Seliar, a kosmetyk zacznie działać tak, jak powinien.

2. Wcieranie olejku w skórę głowy

Narzekasz na suchą skórę głowy? Męczy Cię swędzenie i pieczenie skalpu? Raz w tygodniu wcieraj w skórę małe ilości oleju arganowego. Pozostaw go na skórze przez godzinę, a następnie umyj głowę delikatnym szamponem.

3. Olejowanie włosów przed myciem

Wetrzyj przed myciem w suche lub wilgotne włosy 1-2 łyżki oleju Seliar i zawiń włosy w ręcznik lub nałóż na głowę czepek. Olej pod wpływem wyższej temperatury będzie głębiej penetrował włosy i lepiej je odżywki. U jednych kobiet sprawdza się olejowanie na suche włosy, u innych na mokre. Musisz przetestować obie wersje i sprawdzić, która bardziej Ci służy.

4. Zabezpieczanie końcówek olejem arganowym

Po wyschnięciu końce Twoich włosów odstają i są bardzo suche? Wetrzyj w nie kilka kropel olejku arganowego, a odzyskają miękkość i blask. Pamiętaj tylko o tym, że nie możesz przesadzić z ilością, bo wtedy włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

5. Stylizacja włosów przy użyciu oleju arganowego

Chcesz podkreślić skręt włosów, ale gotowe preparaty Ci nie służą? Spróbuj minimalnych ilości olejku Seliar. Szczególnie wtedy, kiedy masz bardzo suche włosy, a chcesz je ułożyć w miękkie, dobrze zarysowane fale.